Biela vrana 2013 – Vyhlásenie kategórií

Vážení páni/dámy prepadnuvší vareniu piva po domácku!

Pred niekoľkými týždňami skončila medzinárodná súťažná degustačná prehliadka doma varených pivných špeciálov Biela vrana 2012. Po zhodnotení celkového priebehu súťaže BV 2012 som sa rozhodol s pánmi z KDD a KBK za podpory AMNPS (Sekcie homebrewingu) vyhlásiť v dostatočnom predstihu (predbežne to vyzerá na druhú februárovú sobotu roku 2013) nasledujúce základné kategórie.


Košická domovaričská divízia Košice – voľné združenie domácich varičov piva, degustačný pivný Kalt Bier Klub v Košiciach a Asociácia malých nezávislých pivovarov Slovenska – Sekcia homebrewingu

vyhlasujú

medzinárodnú súťažnú degustačnú prehliadku doma varených pivných špeciálov

„BIELA VRANA 2013“

1. Určené kategórie súťažnej degustačnej prehliadky „BIELA VRANA 2013“ podľa Beer Judge Certification Program – BJCP

- A. kategória – Witbier – Blanche ( BJCP – 16A)
- B. kategória – American India Pale Ale ( BJCP – 14B)
- C. kategória – Russian Imperial Stout ( BJCP – 13F )
- D. kategória – Rauchbier ( BJCP – 22)
- E. kategória – špeciálna – historické pivo na spôsob Sahti (akýkoľvek štýl, resp. pôsob prípravy)

2. Do súťaže sa môžu prihlásiť pivá pripravené zo sladových výťažkov v kombinácii so základnými surovinami, resp. zo základných surovín.
3. Prihlásená vzorka piva musí byť v sklenenom obale. Minimálny celkový objem je 1,5l a musí byť minimálne v dvoch obaloch (napr. 0,75l x 2, 0,5l x 3, 0,33l x 5, …). Každý obal vzorky piva musí obsahovať minimálne štítok s názvom piva, názvom výrobcu a zaradením do kategórie.

Celý štatút súťaže na rok 2013, resp. prihlášky zverejníme v priebehu tohto roka (najneskôr do 30. augusta 2012). Dúfam, že čas (cca 11 mesiacov) bude dostatočný na dôkladnú prípravu aj takých špeciálov ako sú RIS, či Sahti.

Veľa úspechov a kvalitných pív praje za organizátorov bobo, Daj boh šťastia!

Kontakt: pebox@azet.sk

20.3.2012 08:00 | bobo
[Zdroj: KDD]

This entry was posted in Biela Vrana. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>